Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday Ticker

8 Mayıs 2009 Cuma

Okullu balık..İbrahim Eren'in okulda her hafta farklı bir konu işlediklerinden bahsetmiştim.
Örneğin bir önceki hafta konu, aromaların yiyeceklere kattığı tatlardı. Bir hafta boyunca vanilyalı, kakolu, muzlu, çilekli bisküvi yemekten helak olmuştu çocuklar:))

Bu haftaki konuları ise Su ve suda yaşayan canlılar.. Bundan dolayı her çocuktan okula bir balık getirmeleri istendi. Hem balıkların sudaki yaşamları gözlemlenecek hemde bu yaşta bir canlının sorumluluğunu üstlenerek çocuklara sorumluluk duygusu kazandırılacak..

Her ne kadar birkaç hafta önce saksılara ekip, İbrahim'i sulaması için görevlendirdiğim tohumlar aşırı sulanmaktan çürümüş olsada, özgüven gelişimi için bu mavi balık da hafta başında İbrahim Eren'le birlikte okula başladı;)

Aklı okuldaki balıkta kalmasın ve olurda ölürse teselli etsin diye evde boş duran akvaryum içinde bizi gördükleri zaman kafalarını kuma gömmeye çalışan bu balıkları aldık:)
Şimdilerde İbrahim Eren beş adet balığın sorumluluğunu üstlenmiş durumda.. Buraya kadar herşey normal gibi görünse de bu hafta bir balık uğruna hem beni, hem öğretmenini, hem servis teyzesini hemde zavallı mavi balığını helak etti.. Neden mi? Mavi balık okulda kalırsa korkarmış diye hergün İbrahim Eren'le birlikte okula gidip eve geri geldi:) yol boyunca servis teyzenin hiç derdi yokmuş gibi taşıma kavanozuyla birlikte kucağında seyehat etti:) okul haricinde dışarı çıkarken bile balığı yanımıza almayı planlıyoruz ama şimdilik annenin çığlıkları buna müsade etmiyor;)

Umarım ömrü uzun olur.. Ölmemeleri için dualar ediyoruz ama birgün mutlaka bu gerçekle karşı karşıya kalacaz.. Ölümün ne anlama geldiğini biliyoruz fakat bu aşırı sahiplenme duygusunun tepkileri nasıl yönlendireceğini kestiremiyoruz..

9 yorum:

MERT dedi ki...

Alem bu çocuklar :)

iffetin günlüğü dedi ki...

Aman yemek işini abartmayın.malum açlıktan değil tokluktan ölüyorlar.sevgiler..

kubra zeynep kara dedi ki...

ama annesi mavi balık korkardı tek kalsaydı:)))
yerim ben bu ibrahimi.
maşallah tam bizim kafadanmış.bizde çocukken böyleydik

lemanice dedi ki...

anneler günün kutlu olsun canım.ibrahim erene öpücükler.

zehra dedi ki...

masallah ıbrahıme
merhamet ve sevgı ıste canım benım
:)))
bu arada bu super cocugun super annesı anneler gunun kutlu olsun :)))

lemaninignesinden dedi ki...

anneler gununu kutlar büyüklerınınde ellerınden öperım canım nice yıllara sevdıklerınle

nurlu dedi ki...

s a bloğunuzla yeni tanıştım ve itiraf etmeliyimki ev işkerini yaparken bile aklımdan çıkmadı kokusuna hasret kaldığım ve hep birgün orada yaşadığımı hayal ettiğim yerde yaşıyorsunuz.bundan sonra bloğunuzu hep takip edicem orada yaşamk efendimizin yanıbaşında evlat yetiştirmek ne harika birşeydir.efendimize slmlarımızı iletin lütfen en kısa zamndada tekrar gelbilmemiz için bize dua edin.

Adsız dedi ki...

ohoooo ben tatilimi yaptım geldim buranın tarihi hala mayıslarda kalmış siz de mi tatile çıktınız ? :))) Olmaz ama ben İbrahim Ereni sonra Medinemizin güzel haberlerinden almayı oralara dair bir iki resim görebilmeyi çok özledim :(( Yakın zamanda yeni postlarınızı bekliyoruz inşallah :))

Rana Eslem GULMEZ dedi ki...

epeydir yoksunuz merak ettim iyisiniz insallah?